Електронна пошта
Телефон
Відділення ПТО:
(03435) 2-42-32
Професія водія нині є однією з найпопулярніших в багатьох країнах. Розвиток транспортної інфраструктури підвищує вимоги до водіїв, їх професійних якостей. Вибір цієї професії передбачає не тільки готовність проводити за кермом транспортного засобу багато годин, а й наявність деяких професійних якостей, які допоможуть стати майстром своєї справи.
Характер роботи
Водій - це робітник, який керує певним транспортними засобами різного призначення і має водійське посвідчення з відповідними відкритими категоріями.
Для того щоб стати водієм певного транспортного засобу, необхідно мати права, які підтверджують вміння керувати цим засобом. Водій перевозить вантажі та людей. Перед виїздом з гаражу перевіряє справність механізмів машини. У разі появи сторонніх шумів під час рейсів повинен встановити причину появи несправності і усунути її. Водій виконує роботи щоденного технічного обслуговування машини: мийка, заправлення паливом і маслом, змащення і т.п.
Ринок праці
Водійська праця широко використовується в різних галузях сучасного життя:
Водій може керувати і вантажним, і легковим, і пасажирським, і спеціальним транспортом.
Останнім часом дуже актуальними різновидами професії водій є посади, що поєднують у собі крім водійських функцій та інші, наприклад: водій-вантажник, водій-кур'єр і т.д.
Вміння та досвід водіїв застосовується у різних напрямках, це: водії швидкої допомоги, особисті водії, офісні водії, сімейні водії, водії автокарів, водії таксі тощо. Різноманітність областей і сфер використання праці водія настільки великі, що немає жодної області, у якій він не використовувався.
Освітня підготовка
Професію можна здобути у Рогатинському аграрному фаховому колежі на відділенні професійно-технічної освіти.
Навчальний процес з професії «Водій автотранспортних засобів» - категорій «В», «С», «С1» складається з професійної та теоретичної підготовки.
«Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»
Кваліфікація: А1
Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати:
правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських та інших робіт машинно-тракторними агрегатами згідно з вимогами агротехніки та агротехнології; будову, принцип дії колісних і гусеничних тракторів; вимоги до комплектування машинно-тракторних агрегатів для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських та інших машин і способи їх усунення; системи технічного обслуговування, ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; правила зберігання та способи захисту від корозії тракторів, сільськогосподарських і інших машин; основи організації, оплати праці й соціально-трудових відносин у сільськогосподарському виробництві; основні властивості паливно-мастильних матеріалів та охолоджувальних рідин; способи виконання слюсарних робіт під час технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються; методи виявлення і способи усунення дефектів у роботі машин та окремих агрегатів, зміст і правила оформлення первинних документів з обліку роботи машин (облікового листа тракториста-машиніста, шляхового листа та інших документів); роботу турбокомпресора, нових типів коробок передач (гідрооб’ємних, з гідромуфтою); сучасних гідророзподільних систем; основи роботи з самохідним оприскувачем, включаючи норми внесення хімічних речовин; норми розрахунку тиску сільськогосподарських та інших машин на грует та підбрати відповідні шини; норми виробітку і витрати паливно-мастильних матеріалів на виконання основних механізованих робіт, шляхи зниження собівартості виконуваних робіт, методи та засоби підвищення продуктивності праці; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування тракторів, сільськогосподарських та інших машин, вимоги законодавства з питань охорони навколишнього природного середовища; техніку внесення хімічних препаратів, роботи з колоїдними розчинами; промивки; основи роботи з електронними засобами (GPS навігатори) .
Повинен уміти:
самостійно виконувати сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна до 73,5 кВт (до 100 к. с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються з тракторами цієї потужності згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Комплектувати машинно-тракторні агрегати. Виконувати транспортні роботи на тракторах з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів.
Виконувати щозмінне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин, на яких працює. Визначати несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконувати технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них.
Читати нескладні машинобудівні креслення, схеми, користуватися інструкціями з експлуатації машин. Раціонально використовувати паливно-мастильні, гумо-технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Виконувати слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Ремонтувати, складати і регулювати вузли та агрегати середньої складності тракторів і сільськогосподарських машин із заміною окремих частин і деталей, у тому числі турбокомпресорів, нових типів коробок передач (гідрооб’ємних, з гідромуфтою); сучасних гідророзподільних систем; самохідних оприскувачів. Готувати трактори, сільськогосподарські та інші машини і знаряддя до зберігання. Промивати ємності з хімікатами та колоїдними розчинами, готувати ємності до відповідних хімічних препаратів, колоїдних розчінів.
Дотримуватися правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) мати професійну підготовку в обсязі, достатньому для безпечного усування несправностей та відмов, що виникають у процесі роботи, а також для участі в їх ремонті.
Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.
Загальні професії сільськогосподарського виробництва.
Вік: по закінченні терміну навчання - не менше 17 років.
Стать: чоловіча, жіноча.
Медичні обмеження.